Що таке "TOMATIS®"?
Метод "TOMATIS®" був розроблений і вдосконалений Альфредом Томатісом, відомим в світі медицини французьким отоларингологом. Томатіс терапія допомогла багатьом дітям з проблемами аутизму, синдрому Дауна, гіперактивності, концентрації уваги, затримки мовного та моторного розвитку, синдрому дефіциту уваги, затримки моторного розвитку, нервовими тиками і т.д.
Принцип дії методу "TOMATIS®" - сенсорна звукова стимуляція. Її дія полягає в тому, що за допомогою спеціально розробленого обладнання ( навушники, які чередують різні звукові частоти, спеціально розроблені з врахуванням методики у лабораторіях "TOMATIS®" ) стимулюється мозок і покращуються слухові та моторні функції.
За більш ніж 50 років існування методики, велика кількість відомих музикантів, акторів, політиків, бізнесменів та спортсменів отримали допомогу в лікуванні хронічної втоми, лікування депресії, неврозів та лікуванні заїкання. Отримали можливість швидше вивчити іноземні мови, покращити свій творчий потенціал. Є безліч позитивних відгуків від пацієнтів, які проходили курс TOMATIS® про підвищення емоційного стану після терапії. Після курсів лікування, пацієнти набували впевненості в собі, душевну гармонію, ясність мислення, пропадало необгрунтоване почуття втоми, збільшувалася працездатність.
"TOMATIS®" у цифрах:
- Зараз у світі біля 100 000 людей використовують метод TOMATIS®
- 1500 терапевтів і педагогів, ліцензованих TOMATIS Developpement SA, працюють більш ніж в 50 країнах світу
- 220 шкіл, як державних, так і приватних, оснащені навчальними пристроями "Томатіс"
- 50 наукових досліджень та тисячі клінічних доводять його ефективність ( ознайомитись детальніше з дослідженнями можна за посиланням>>)
Для кого метод "TOMATIS®"
Детальніше із кожною зі сфер застосування методу нейросенсорної стимуляції "TOMATIS®" можна ознайомитись у меню на нашому сайті. Про найбільш помітні результати консультантам "TOMATIS®" повідомляють батьки, які часто відзначають покращення за наступними показниками: голосові дані (мова і вокал) концентрація уваги, розуміння усної та письмової мови ,здатність до комунікації, навички читання, усне і письмове мовлення, рухові навички, швидкість, пунктуальність, відчуття ритму, впевненість в собі, поведінку в цілому (дитина спокійна, відкрита і ін.)
метод "TOMATIS®" використовується для корекції таких хвороб як: |
Для адаптації в соціальному середовищі: | У побутовому житті: |
|
|
|
Як працює метод "TOMATIS®"
Принцип дії методу "TOMATIS®" - сенсорна звукова стимуляція. Звук передається двома шляхами: шляхом кісткової провідності, викликаної вібрацією у верхній частині черепа, і шляхом повітряної провідності, при якій звукові коливання передаються через зовнішнє вухо. Звукові сигнали, що використовуються в наших пристроях, пройшли попередню обробку в нашій лабораторії з накладенням ефекту "Томатіса", тому вони стимулюють активність всього внутрішнього вуха цілком, в тому числі тих його частин, які впливають на слухові і моторні функції. Звук передається спочатку на барабанну перетинку, а потім завдяки кістковій провідності стимулює рефлекс скорочення-розслаблення м'язів стремечка і молоточка. Цей ефект досягається в результаті перцептивного звукового контрасту (дворазового чергування частоти та інтенсивності звуку), який "дивує" вухо.
В результаті вібрації, викликаної звуковими коливаннями, ці м'язи, в свою чергу, надають руху равлику і вестибулярній мембрані середнього вуха. Зсередини равлик покритий волосовими клітинами, які перетворюють звукову вібрацію в електричні імпульси. Ці імпульси надходять в ретикулярну формацію головного мозку, яка являє собою велику нейронну мережу, шо контролює загальний рівень активності мозку. Інакше кажучи, равлик і вестибулярна мембрана створюють нервові імпульси, що стимулюють головний мозок; в цьому випадку ми говоримо, що вони виконують функцію "зарядки кори головного мозку".
Більш того, вестибулярна мембрана передає в мозок сигнали про самих незначних рухах тіла, тому безпосередньо впливає на почуття ритму і рівновагу. Тому так важливо, щоб цей сигнал був гармонійним і правильним. Це означає, що стимуляція слухового апарату повинна бути ефективною.